• 1401/07/28 - 09:26
  • تعداد بازدید: 32
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
در هفته ملی کودک ؛

"حال خوش کودکی "در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان خراسان شمالی ادامه دارد

مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری در هفته ملی کودک پذیرای کودکان و نوجوانان استان بودند و با برنامه های متنوع و شاد "رنگ خوش زندگی "را به آنان هدیه دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان این روزها حال و هوای دیگری دارد، مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح استان به مناسبت هفته ملی کودک همه روزه از ۱۶ مهر تا  تا ۲۳ مهر ۱۴۰۱  با اجرای ویژه برنامه‌های متنوع پذیرای علاقه‌مندان و مخاطبان کودک بود.

از جمله مهم ترین برنامه ها در هفته ملی کودک در خراسان شمالی می توان به برگزاری مرحله استانی جشنواره بین المللی قصه گویی در سالن تماشا خانه ترنج اشاره کرد که با استقبال خوب مدارس و خانواده ها مواجه بود.

دیدار صمیمانه با استاندار خراسان شمالی و نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد از دیگر برنامه های هفته ملی کودک بود که در این دیدار نماینده ولی فقیه به کودکان توصیه کرد خوب درس بخوانند و برای سر بلندی و آبادی میهن اسلامیمان تلاش کنند.

همچنین استاندار خراسان شمالی نیز با اشاره به اینکه شورا های شهر و شهرداری ها در تمام شهرها باید  با ایجاد شهر دوستدار کودک موجبات نشاط را فراهم کنند گفت : برنامه ریزی مناسبی باید برای تربیت و شکوفایی این نسل ارزشمند انجام شود چرا که آنان طلایه داران این مرزو بوم هستند.

در ادامه ی برنامه های هفته ملی کودک در استان می توان به برپایی غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در سطح شهر به مناسبت هفته وحدت اشاره کرد که در این غرفه ایستگاه نقاشی و تماشای فیلم برای علاقه مندان برپا گردید .

اکران نمایش شاد خاله مرجان و خروس از دیگر اقدامات کانون پرورش فکری استان برای نشاندن لبخند و شادی بر لبان کودکان و نوجوانان بود. این نمایش شاد که تولید مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکریست با کارگردانی سحر محمد پور و نویسندگی مریم کاظمی از ۲۳ تا ۵ آبان ماه ۱۴۰۱ در تماشاخانه ترنج کانون پرورش فکری پذیرای کودکان و نوجوانان است.

شاید مهم ترین  و شاد ترین برنامه های کانون پرورش فکری در هفته ملی کودک در استان فعالیت های مراکز فرهنگی هنری ثابت و سیار است که با برگزاری مسابقه های شاد و متنوع، کارگاه های نقاشی و کاردستی، برگزاری قصه گویی برای کودکان و دیگر برنامه ها حال "خوش کودکی و رنگ خوش زندگی" را برای کودکان سرزمین فرهنگ ها و معرفت ها به ارمغان آوردند.

مسئول مرکز دو اسفراین با تشریح برنامه های مرکز فرهنگی هنری اسفراین  در هفته ملی کودک  گفت : بازدید مدارس از کانون و برگزاری کارگاه های متنوع از مهم ترین برنامه ها دراین هفته بود.

محمد آبادی گفت :از دیگر برنامه های این هفته حضور در مدرسه شهید کاوه و برگزاری برنامه ها و کارگاه های قصه گویی، مسابقه، نقاشی کلاژ بود.

مسئول مرکز صفی آبادنیز  بیان کرد :ویژه برنامه دورهمی مادر دختری به همراه جشن میلاد پیامبر مهربانی ها با حضور اعضا و مادران مرکز برگزار شد.

حسینی گفت :  اجرای برنامه های شعرخوانی، معرفی شخصیت، قصه گویی و همچنین آموزش بازی های دوران کودکی مادران به فرزندان مانند خمک(یک قل دوقل)، نخ بازی، دوز، لی لی و... از دیگر برنامه های مرکز صفی آباد بود.

او افزود : همچنین در پایان بین مادران و اعضای کانون مسابقه دست و پا، طناب کشی و لیوان بازی برگزار شد و اعضا یک روز خاطره انگیز و مفرح در  کنار مادران خود تجربه کردند.

مسئول مرکز راز نیز با تبریک هفته ملی کودک بیان کرد : حضور مدارس ومهدهای کودک در مرکز فرهنگی هنری راز  با هشت نوبت مراجعه،  اجرای برنامه های شاد ومفرح  از جمله مسابقات بومی ومحلی، بازی‌های فکری به همرا اهداء هدیه به مناسبت هفته کودک، پذیرایی ویژه از کودکان این منطقه محروم ومرزی، حضور در مدارس ومهد کودک  ها واجرای برنامه های شاد به مناسبت هفته کودک، اجرای مسابقات وتهیه کاردستی وبازیهای شاد ومفرح از برنامه های هفته ملی کودک در مرکز فرهنگی هنری راز بود.

حاتمی گفت : همچنین یک دوره کارگاه ایمنی وسلامت کودکان توسط اداره علوم پزشکی شهرستان راز برای مربیان مهد وکانون برگزار شد تا در محیط کار شرایط ایمنی بهتری برای کودکان فرا هم  کنند ودر صورت بروز خطر ،مربیان کانون ومهد توان کمک رسانی بهینه به کودکان را داشته باشند.

او افزود : برنامه ای  با محوریت کودک، بازی ، خانواده به همراه مادران کودکان زیر هفت سال در محل اتاق کودک کانون برگزار شد که بسیار لذت بخش بود.

 

 

 

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت